12 lip

Książki po ukraińsku w naszej bibliotece

Dodane przez GBP | Kategoria: Bez kategorii
Serdecznie dziękujemy za ukraińskie książki, które wzbogacą zasób naszej biblioteki oraz pozwolą naszym gościom z Ukrainy zachować kontakt z językiem ojczystym, a Polakom dadzą możliwość poznania mowy sąsiadów. Szczególne podziękowania kierujemy do pani @Sidorchenko Liza, która zorganizowała całą akcję zbioru i transportu książek do Polski. Dziękujemy mieszkańcom Tarnopola, którzy przekazali swoje książki Ludmile Sywak oraz wykładowcom Wydziału Filologii Odeskiego Uniwersytetu im. Ilji Miecznikowa.
Na specjalne podziękowania zasługują również Oksana Czubatko @Оксана Чубатько z Huculszczyzny – Werchowyny oraz Rada Gminy w Werchowynie (@Верховинська селищна рада) we współpracy z werchowyńską Publiczną Biblioteką, a także pan Wasyl Nahriniak @Василь Нагірняк, członek Narodowego Związku Pisarzy Ukrainy, jak również Książnica Beskidzka za przekazane publikacje.
Дякуємо усім українцям, хто надсилав книжки для своїх співвітчизників, які евакуювалися в Польські містечка та села.
Особлива подяка для жителів Тернополя, які приносили українську літературу Людмилі Сивак, а також викладачам Одеського національного університету ім. І.Мечнікова, філологічного факультету.
Хочеться відмітити, що маленькі українці неймовірно раді, цікавим дитячим книжечкам .
Слава Україні!

NPRCz